OKUL VE EĞİTİM KURUMLARI İLAÇLAMA

Okullar ve Eğitim Kurumları haşere saldırılarının sürekli olduğu yerlerdir. Eğitim kurumlarında böcek ilaçlama ve haşere kontrolü yapmak ise ekstra dikkat gerektirir. Bu alanlarda bulunan oyun alanları, su depoları, kantin ve yoğun nem, zararlıların büyümesi için güçlü destekçilerdir. Düzenli haşere kontrolü ile eğitim alanları ve çevresini güvence altına almanız mümkündür.

Bu alanlarda haşere büyümesi için herhangi bir önlem almamak çok tehlikeli boyutlara ulaşabilir ve insan sağlığını etkileyen ciddi sorunlara yol açabilir.

Sağlık danışmanlığı ve kanunlar ile belirlenen kurallar göz önüne alındığında, okul tesisindeki zararlıların istilası kurumun lisansının dahi iptaline yol açabilir. Risk almayın ve mutlaka sıkı denetim yapın. Haşerelerle mücadele konusunda mutlaka Güzel İzmir İlaçlama gibi uzman ve deneyimli bir firma ile anlaşın.

Okullarda Ortak Olan Böcek ve Haşere Saldırganları

Olası zararlı saldırı hakkında bilginizin olması gereklidir. Aşağıda, okullardaki ortak haşere saldırılarından ve kaçınılması gereken birkaç yoldan söz ettik.

Termit Saldırısı: Okulda çok sayıda ahşap mobilya ve eşya vardır. Bütün bunlar termit tarafından saldırıya uğrayabilir. Duvarları, rafları, kapıları, pencereleri ve hatta kütüphaneyi içten içe kemirebilirler. Çok ciddi hasarlara neden olabilirler. Ve kesinlikle mobilyaların sadece yüzeyi kalıncaya kadar durumu fark etmeyebilirsiniz.

Karınca Saldırısı: Karınca saldırısı, okuldaki öğrencilerin sağlığını ciddi şekilde engelleyebilir. Okuldaki ıslak toprak, karıncaların en büyük davetidir. Bu konuyu yakından takip edin ve düzenli karınca kontrol önlemleri alın.

Sıçan ve Kemirgen Saldırıları: Okullarda kitaplar ve kağıtlar, sıçanlar ve kemirgenler tarafından saldırıya uğrayabilecek önemli yerlerdir. Dikkat edilmediği takdirde ciddi hastalık riskleri de dahil olmak üzere büyük kayıplar yaşayabilirsiniz.

Sivrisinek Saldırısı: Hepimiz okulda sivrisineklerin saldırısına aşinayızdır. Tehlikeli olabilirler hatta bazen hayat kayıplarına dahi sebep olabilirler. Sivrisineklerin üremesi üzerinde kontrolü sağlamak için düzenli sisleme gerekir. Özellikle yağışlı mevsim ve yaz aylarında, ekstra özen gösterilmelidir.

Kene Saldırıları: Keneler okuldaki mobilyalara ve diğer ahşap eşyalara saldırabilir. Ülkemizde ise taşıdıkları Lyme, Kırım Kanamalı Kongo Ateşi gibi hastalıklar sebebi ile hayatı dahi riske atan haşerelerdir. En iyi zamanda gerekli adımlar mutlaka atılmalıdır.

Gümüş Böcekleri: Gümüş böcekleri okuldaki kitaplara ve diğer okuma malzemelerine zarar verebilir. Bölgeyi düzenli olarak incelemelisiniz.

Hamam Böcekleri: Hamam böcekleri sadece görüntü olarak kötü değildir. Kalorifer Böceği olarak bilinen Alman Hamam Böceği ve daha büyük ve korkutucu görünümü olan Amerikan Hamam Böcekleri taşıdıkları hastalıklar sebebi ile öğrenciler için büyük risklere sebep olacaklardır.

Neden Okulda Haşere Kontrol Mücadelesi İçin Güzel İzmir İlaçlama’yı Seçmelisiniz?

Bizi seçerken en iyi kararı vermiş olacaksınız. Uzmanlarımız ile beraber en iyi hizmeti alacağınızı garanti ediyoruz. Kokusuz ve bitkisel haşere kontrol hizmetlerini verebildiğimiz gibi kullanılan hiç bir pestisit insan sağlığına zararlı değildir. Böcek ilaçlama firmaları için çevrenizde birçok seçenek ile karşılaşmış olabilirsiniz. Ama Güzel İzmir İlaçlama olarak diğer firmalardan bir çok farkımız vardır. En iyi uygulamaları en uygun maliyetle sağlarız. Bunun yanında bir çok özelliğimiz bizi diğerlerinden farklı kılar.

  • Organik haşere kontrol hizmetlerini veriyoruz.
  • Kimyasal haşere kontrol hizmetleri veriyoruz.
  • Fiziksel haşere kontrolü konusunda uzmanız.
  • Kokusuz haşere kontrol hizmetlerinde uzmanız.
  • Tamamen haşere kontrolü için fumigasyon ve dezenfeksiyon hizmetleri konusunda sertifikalı ve deneyimli birkaç böcek ilaçlama firmasından biriyiz.