EV İLAÇLAMA

Bilindiği üzere böcekler taşıdığı mikroplar yüzünden insan sağlığı açısından tehlike oluşturmaktadır. Profesyonel bir yardım almadan kulaktan dolma yöntemler ile evde yapılan işlemler ile bu tür böceklerden kalıcı olarak kurtulmak imkansız olduğu gibi istilanın boyutunu arttırma riski ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu konuda Güzel İzmir İlaçlama firması olarak sizlere uzman kadromuz ile profesyonel destek sunmaktayız.

Böcekler ve Haşereler evinizin yapısal bütünlüğüne ciddi şekilde zarar verebilir

Termitler gibi bazı haşereler, evinizin yapısal bütünlüğüne ciddi şekilde zarar verebilir. Termitlerin veya benzeri zararlıların çok uzun süre kalmasına izin verirseniz, sonunda hem zararlılardan kurtulup hem de evinizi onarmak için çok daha fazla para ödemeniz gerekecektir.

Haşereler özellikle evcil hayvanlarınız veya çocuklarınız için tehlikeli olabilir

Ev ilaçlamasının gecikmesi bazı insanlarda bazı haşere türlerine karşı ciddi alerjilerin oluşmasını tetikleyebilir. Örneğin, bir arı istilası, ev halkı içinde alerjisi olan biri için hayati tehlike oluşturabilir.

Fareler ve Diğer Kemirgenler Hasara Neden Olabilir

Kemirgenler tellere, duvarlara, halılara ve döşemelere zarar verebilir. Ayrıca dışkılarını gittikleri her yere bırakacaklardır.

Yaz Aylarında Ev İlaçlaması

Haşereler ve böceklerin nemli ve sıcak ortamları sevmesinden dolayı sadece yaz aylarında değil, kış aylarında da evlerde görülmektedir. Aynı zamanda böcekler için nem ve ısı daha hızlı çoğalmaları için gerekli ortamı hazırlamaktadır.

Evlerde en sık görülen haşere türleri arasında pire, bit, kene ve hamam böceği bulunmaktadır. Yazın evin her alanı sıcak olduğu için bu haşereler evin her yayına yayılır. Bu sebeple yaz aylarında ev ilaçlama uygulaması daha sık yapılmaktadır.

Evinizin Böcek ve Haşare Sorununu Her Daim Yanınızda Götürürsünüz

Eviniz zararlılarla dolu olduğunda, onları evinizin dışına taşıyabilirsiniz. Zararlılar büyük bir tatilden önce valizlerinize girerse, bir otel veya moteli de rahatlıkla istila edebilir. Bu orada kalan herhangi birinin kendilerine bir istila getirme riski altında olabileceği anlamına gelir. Ve bu durum fark edilirse tatilinizi kabusa dönebilir.

Sosyal Hizmetler ilgili Sorunlar Haşereler ile Beraber Gelir

Çocuklu bir evde ciddi bir haşere sorununuz varsa, bu durum sosyal hizmetlere çocuğunuzu evden çıkarmak için yasal bir gerekçe sunabilir. Profesyonel bir böcek ilaçlama uzmanı kiralayana kadar çocuklarınızı göremeyebilirsiniz.

Pek Çok haşere, Hayal Edebileceğinizden Daha Hızlı Ürer

Kemirgenler ve böcekler çok hızlı üreyen ve yumurta üreten canlılar arasındadır. Bu tür böceklerin görüldüğü anda müdahale yapılması gereklidir. Müdahale edilmediği durumda böcekler kısa sürede ortama yayılacak ve başa çıkılması daha zor bir hale gelecektir.

Ev İlaçlaması Nasıl Yapılır?

Ev ilaçlaması profesyonellik isteyen konulardan bir tanesidir. Ev ilaçlaması yapılacak alanda ilk önce böcek türlerinin net bir şekilde tespit edilmesi gerekmektedir. Evdeki haşerelere karşı farklı ilaçlama teknikleri kullanılmaktadır.

Evde Sıvı İlaçlama

Evde Jel İlaçlama

Eğer kalıcı bir çözüm bulmazsanız, böcekler mutfak dolapların içerisinde veya kapı köşelerinde üremeye başlayacaktır. Evdeki böcekleri üreme yerlerinin tespitinden sonra böcek türlerinin net bir şekilde tespit edilmesi gerekmektedir.

Ev İlaçlamasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ev ilaçlama zararlı mı konusunda oldukça fazla soru gelmektedir. Şayet işin ehli, profesyonel şirketlere bu işi yaptırmazsanız zararlı olabilir. Ev ilaçlama konusunda mutlaka profesyonel firmalardan yardım alınması gerekmektedir. Kokulu veya kokusuz ilaçlama olsun, ilaçlanacak mekandaki gıdaların üstünün kapatılması gerekmektedir. Bunun dışında mutfakta açık alanda mutfak gereçleri varsa onlar da kaldırılmalıdır.

Açık alandaki çocuk oyuncakları, çocuklarınızın sağlığı açısından ilaçlama sırasında ortadan kaldırılmalıdır.

Koltukların üzeri örtülmemeli, odadaki halılar kaldırılmamalıdır. Çünkü böcekler ilaçlama sırasında buralara saklanabilir.

İlaçlama işlemi bittikten sonra evin havalandırılması gerekmektedir. İlaçlamanın kalıcı olması için 10 gün boyunca silme işlemli temizlik yapılmaması gerekmektedir. Kurallara uyulduğu taktirde evdeki haşere ve böcekler tamamen ortadan kalkacaktır.

İlaçlanacak ortamda akvaryum varsa kapağının kapatılması gerekmektedir. Aynı zamanda ortamda hasta veya küçük çocukların olmamasına dikkat edin.

Yanlış Böcek İlaçlama Uygulamaları Sorunu Facia Seviyesine Taşıyabilir

Ev ilaçlama uygulamalarından ev sahipleri ilk uygulamaları yapan kişilerdir. Ancak haşerenin cinsini netleştirmeden yapılan bu tür uygulamalar sıklıkla kötü sonuçlar doğurabilir. Haşere sayısı hızla çoğalır ve böcek ilaçlama uzmanına o zaman danışılır. Özellikle marketlerde satılan sprey böcek öldürücüler kalorifer böceği veya hamam böceği gibi Türkiye’de en sık karşılaşılan haşerelerin daha da çoğalmasından yol açar. Bu tip böcek ilaçları haşerenin daha hızlı üremesini tetiklemek gibi bir etkisi vardır. Bu sebeple bir böcek ilaçlama uzmanı evlerinizin için dahi olsa ilk görüşülecek kişidir. Etrafı inceleyecek, haşerenin kaynağını belirleyecek ve sizin aklınıza gelmeyen konularda uyaracaktır. Ve en önemlisi doğru uygulama yapacak ve sonuçları için sizi cesaretlendirecektir. Bu yüzden evdeki her türlü haşere sorununuz için uygun fiyatları ve garantili ilaçlama uygulamaları için Güzel İzmir İlaçlama uzmanlarından yardım alın.

Böcekler ile mücadele sağlık açısından önemli olduğu için bu konuda dikkatli olunması gerekmektedir. Firma olarak düzenli bir şekilde ev ilaçlaması yapmaktayız. Evinizdeki böceklerin kalıcı olarak yok olmasını istiyorsanız, aradığınız hizmeti sizlere Güzel İzmir İlaçlama firması sunmaktadır. Alanında uzman ekibimiz ile evinizi her türlü böcek türünden arındırıyoruz. Üstelik bu hizmeti ev ilaçlama fiyatları bakımından oldukça uygun olacak şekilde, ev ilaçlamada dikkat edilmesi gereken hususları göz önünde tutarak gerçekleştirmekteyiz.