Bahçe İlaçlama

Bahçe ilaçlamaböcek ilaçlama ve haşere mücadelesinin en zorlu sahalarından biridir. Bunun bariz sebebi diğer ilaçlama alanlarında olduğu gibi sahanın üstünde bir çatı olmamasıdır. Bunun yanı sıra ilaçlama uygulamalarında zararlı ve zararsız böcekleri birbirinden ayrıştırarak işlem yapmak ve bahçe ürününe zarar vermeden işlemleri tamamlamak gerekir.

Tüm haşereleri öldüren bir yöntemin ağaçlarınızda tozlanmayı sağlayan başta arılar olmak üzere diğer yararlı böcekleri de yok etmesi isteyebileceğiniz en son uygulamadır.Ya da ürününüz ihracat ürünü ise tüm meyve ve sebzenin ilaç artıkları yüzünden yabancı ülkenin gümrüklerinden geri dönmesi kabusu yaşamak istemezsiniz.

Bahçe ilaçlama bunun yanında zamanlama işidir. Haşere görmeyi beklememek gerekir. Bir çok mücadele uygulaması mevsim zamanlarına göre ayarlanmalıdır. Haşere yoğunluğu arttıktan sonra yapılacak ilaçlamanın hem uygulama hem ürün firesi adına maliyeti göz korkutucudur. Bu da bahçenizi sıkı takip etmek ile olacaktır.
Daha önce başka firmalara uygulama yaptırmış olan bahçe sahiplerinin ortak yaşadıkları bir diğer problem ise ilaçlama firmalarının bahçelerde sadece böceklere odaklanmaları olmuştur.

Aslında haşere anlam olarak sadece zararlı böcekleri ifade etmez. Haşere insan sağlığına ve maddiyatına zarar veren tüm zararlıları belirtmek için kullanılan bir terimdir. Bu terimin tanımı içine kemirgenler, sürüngenler hatta bazı kuş ve yarasa gibi türlerini dahi girer. Bu sebeple bahçe ilaçlaması ve haşere mücadelesi uygulamaları sadece böcekler için yapılmaz. Başta fare gibi kemirgenler olmak üzere köstebekler, kuşlar ve bahçenize ve ürününüze zarar veren diğer hayvan türleri için yapılır. Fare tuzakları, kapanlar, ultrasonik sesli, ışıklı hayvan kovucular gibi önlemler bahçenizi savunmanız için bir plan dahilinde uygulanmalıdır. 

Başta bu sebepler ile bahçe ilaçlama, işinde gerçekten ehil ve yetkin ziraat mühendislerinin kontrolünde yapılması gereken hassas uygulamalardır. Güzel İzmir İlaçlama Firması olarak bahçeniz için bir böcek ilaçlama firmasına ihtiyaç duyduğunuzda profesyonel ekibimiz ve geniş hizmet yelpazemiz ile sizlerin hizmetinizdeyiz.