Bahçe ilaçlamaböcek ilaçlama vehaşere mücadelesinin en zorlu sahalarından biridir. Bunun bariz sebebi diğer ilaçlama alanlarında olduğu gibi sahanın üstünde bir çatı olmamasıdır. Bunun yanı sıra ilaçlama uygulamalarında zararlı ve zararsız böcekleri birbirinden ayrıştırarak işlem yapmak ve bahçe ürününe zarar vermeden işlemleri tamamlamak gerekir.

Tüm haşereleri öldüren bir yöntemin ağaçlarınızda tozlanmayı sağlayan başta arılar olmak üzere diğer yararlı böcekleri de yok etmesi isteyebileceğiniz en son uygulamadır.Ya da ürününüz ihracat ürünü ise tüm meyve ve sebzenin ilaç artıkları yüzünden yabancı ülkenin gümrüklerinden geri dönmesi kabusu yaşamak istemezsiniz.

Bahçe ilaçlama bunun yanında zamanlama işidir. Haşere görmeyi beklememek gerekir. Bir çok mücadele uygulaması mevsim zamanlarına göre ayarlanmalıdır. Haşere yoğunluğu arttıktan sonra yapılacak ilaçlamanın hem uygulama hem ürün firesi adına maliyeti göz korkutucudur. Bu da bahçenizi sıkı takip etmek ile olacaktır.
Daha önce başka firmalara uygulama yaptırmış olan bahçe sahiplerinin ortak yaşadıkları bir diğer problem ise ilaçlama firmalarının bahçelerde sadece böceklere odaklanmaları olmuştur.

Aslında haşere anlam olarak sadece zararlı böcekleri ifade etmez. Haşere insan sağlığına ve maddiyatına zarar veren tüm zararlıları belirtmek için kullanılan bir terimdir. Bu terimin tanımı içine kemirgenler, sürüngenler hatta bazı kuş ve yarasa gibi türlerini dahi girer. Bu sebeple bahçe ilaçlaması ve haşere mücadelesi uygulamaları sadece böcekler için yapılmaz. Başta fare gibi kemirgenler olmak üzere köstebekler, kuşlar ve bahçenize ve ürününüze zarar veren diğer hayvan türleri için yapılır. Fare tuzakları, kapanlar, ultrasonik sesli, ışıklı hayvan kovucular gibi önlemler bahçenizi savunmanız için bir plan dahilinde uygulanmalıdır. 

Başta bu sebepler ile bahçe ilaçlama, işinde gerçekten ehil ve yetkin ziraat mühendislerinin kontrolünde yapılması gereken hassas uygulamalardır. Güzel İzmir İlaçlama Firması olarak bahçeniz için bir böcek ilaçlama firmasına ihtiyaç duyduğunuzda profesyonel ekibimiz ve geniş hizmet yelpazemiz ile sizlerin hizmetinizdeyiz.

Evlerimiz, iş yerlerimizin içinde bulunduğu apartmanlar şüphesiz ki yaşam alanlarımızdır. Toplu yaşam alanlarının temiz ve hijyenik olması önce kendi ailemizin sağlığı için daha sonrasında komşularımızın sağlığı için şarttır.

Apartman İçerisinde Böcekler Nerede Yaşarlar?

Böcekler nemli ve karanlık ortamları severler. Pire, tahtakurusu ve hamam böceği gibi küçük canlılar istedikleri yerlere rahatça girebilir. Ev sahipleri, sağlıkları için apartman ilaçlama işlemini düzenli olarak yaptırmalıdır. Bu canlılar apartman içerisinde kalorifer daireleri, çatılar ve bodrum katları gibi yerlerde yaşarlar ve sürekli ürerler.

Küçük olmaları sebebiyle evlere rahatlıkla girebilen bu canlılar ev sahipleri anlamadan hızla çoğalabilirler. Özellikle mutfak gibi gıda ürünlerinin olduğu ortamlarda var olmaları ev sahiplerine hastalık bulaştırabilir. Apartman sakinlerinin bu konuda fikir birliğine vararak düzenli olarak apartman ilaçlama işlemi yaptırmaları gerekmektedir.

Güzel İzmir İlaçlama firması olarak profesyonel ekibimiz ile apartmanınızı haşerelerden arındırarak sizleri bulaşıcı hastalıklardan korumak görevimizdir.

Apartman İlaçlama İşlemi Ne Zaman Yaptırılmalıdır?

Apartman ilaçlaması düzenli aralıklarla yaptırılmalıdır. Böcekler daire içlerine girmeden ilaçlama işlemlerinin başlatılması en doğru davranış biçimi olacaktır. Bu sebeple yılda en az bir defa apartman ilaçlama işleminin yapılması gerekmektedir.

Bazı apartmanlarda ilaçlama işlemleri bahar ve yaz aylarında olmak üzere yılda iki defa yapılmaktadır. Maliyeti düşürmek adına merdiven altı firmalar ile çalışmak böcekler için kesin çözüm değildir. Aksine profesyonel standartlara uygun yapılmayan ilaçlama işlemi sonrasında böcekler kısa süre içerisinde tekrar yüzeye çıkacaktır. Bu yüzden alanında en iyi firma olan Güzel İzmir İlaçlama ile çalışmalısınız.

Apartman İlaçlaması Nasıl Yapılır?

İnsanların sağlığını korumak için apartman ilaçlaması yapılması gerekmektedir. İlaçlama kokulu veya kokusuz olmak üzere iki türde yapılmaktadır. Ancak binaya giriş ve çıkışlarda kişilerin etkilenmemesi için gerekli olan önlemler alınmalı, tüm uyarılar yapılmalıdır. Apartmandaki ilaçlamalar binadaki böcek türüne ve yoğunluğuna göre değişim göstermektedir.

Bu tür binalarda kalıcı çözümün olması için sadece bina içerisinin değil, bina çevresinin de ilaçlanması gerekmektedir. Böceklerin bir daha binaya girmemesi için bina iç ve dış alanları olarak her iki bölgenin de titizlikle ilaçlanması gerekmektedir.

İlaçlama sanılanın aksine saatlerce veya günlerce süren bir işlem değildir. Kısa süre içerisinde yapılan işlemin sonuçları hızlı olmaktadır. Apartman ilaçlaması için kullanılan olan bütün ilaçlar Güzel İzmir İlaçlama firması tarafından Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı olarak en uygun apartman ilaçlama fiyatları gözetilerek tedarik edilmektedir.

Uzun Süreli Çözümler Üretin

Apartmanda haşerelerin kaynağı genelde kapı önlerine koyulan çöpler olmaktadır. Bunun dışında kömürlük ve depolarda bırakılan tozlu eşyalar haşerelerin ve kemirgenlerin üremesine uygun ortam oluşturur.

Kedi ve köpeklerin dışarıdan bina içerisine getirdiği bit, pire ve keneler de bu ilaçlama sayesinde ortadan kalkacaktır. Bu tür sorunların yaşanmaması için her yıl düzenli olarak apartmanlar Güzel İzmir İlaçlama tarafından ilaçlamalıdır. Apartman ilaçlama işlemi duyurusu mutlaka profesyoneller tarafından yapılmalıdır.

Apartman dairemde zaten zararlı böcekler varsa ne yapmalıyım?

Bu durumda apartman ilaçlama uygulamasını zaman kaybetmeden yaptırmak çok önemlidir. Ortalıkta dolaşan bir kalorifer böceği  saklanan en az 20 böceğin habercisidir. Bu sebeple apartman ilaçlama uygulaması acil ve gereklidir.

Apartman ilaçlama ile bir apartman da zararlılardan kurtulmak, yönetim ve apartman sakinlerinin desteği olmadan zor olabilir. Apartman yönetimi, haşere kontrolü sağlıyorsa, kullandığınız haşere kontrol yöntemlerinden veya ürünlerinden, ünitenize fazla püskürtme yapmamaları veya aşırı işlem görmemeleri için bilgilendirilmelidir. Daha sonra, aşağıdaki adımlar izlenmelidir:

Dairenin tamamını iyice inceleyin.
Zararlıların alana girebilecekleri yerleri arayın.
Cihazların yakınında, dolapların içinde ve çevresinde, yardımcı kabloların veya tellerin (borular, prizler, TV kablosu…), kapı çerçevelerinin ve pencere çerçevelerinin etrafındaki ve alt plakaların altındaki boşlukları, çatlakları veya delikleri arayın.
Duvarlardaki kemirilmiş delikler veya gıda ürünleri, dışkı veya idrar gibi zararlı hasarı arayın.

Haşereyi tanımlamak

Bu adım çok önemlidir. Sıçanlar için tedavi farelerden farklıdır ve hamam böcekleri için tedavi pire tedavisinden oldukça farklıdır. Çoğu durumda, haşereyi görerek veya geride kalan dışkı veya hasarı bularak görsel bir tanım yapabilirsiniz. Hangi tür haşere sorununa neden olduğundan emin değilseniz, herhangi bir tedavi yapmadan önce profesyonel bir muayene istemeniz gerekir.
Giriş noktalarını bakır örgü, köpük, donanım bezi veya metal levha kullanarak kapatın.Dairenize zarar veren zararlı türüne uygun bir tedavi seçin.

Apartman binalarına sıkça zarar veren haşerelerin bir listesini yazdık

Hamam böceklerisıçanlar, farelergümüş böcekleriateş böceklerikarıncalar, tahta kurularıörümceklerakarlar.
Dairelerdeki böcek zararlılarının genel kontrolü için önce kendi zararlı kontrolünü yapın. Başa çıkamadığınızda ve apartman ilaçlama gerektiğinde mutlaka işinde uzman Güzel İzmir ilaçlama haşere kontrol servisinden destek alın. Kulaktan dolma ilaç kullanmayın. Böcek ilaçlama için kullanılan bir çok sprey ilaç çeşidi özellikle hamam böceği istilasını daha da arttırır. Apartman dairelerinde genel kemirgen kontrolü için, sorunlu alanlara kapanlar veya tutkal levhaları yerleştirmeyi düşünün. Dairenizde ulaşamadığınız alanlara fare zehri koymayınız. Kemirgenler erişilemez bir alanda öldüklerinde etrafa korkunç bir koku yayarlar. Leşleri ile uçucu böcekleri, kurtçukları, hamam böceklerini ve leş böceklerini çekerler ve ikincil bir böcek istilasına neden olabilirler. Bu sebeple, kemirgen öldürücüleri (fare zehri) kapalı alanlara koymayı önermiyoruz.
Bu gibi zararlılar ile karşılaşmada yine uzman yardımı almak en doğru yöntem olacaktır.

EV İLAÇLAMA

Bilindiği üzere böcekler taşıdığı mikroplar yüzünden insan sağlığı açısından tehlike oluşturmaktadır. Profesyonel bir yardım almadan kulaktan dolma yöntemler ile evde yapılan işlemler ile bu tür böceklerden kalıcı olarak kurtulmak imkansız olduğu gibi istilanın boyutunu arttırma riski ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu konuda Güzel İzmir İlaçlama firması olarak sizlere uzman kadromuz ile profesyonel destek sunmaktayız.

Böcekler ve Haşereler evinizin yapısal bütünlüğüne ciddi şekilde zarar verebilir

Termitler gibi bazı haşereler, evinizin yapısal bütünlüğüne ciddi şekilde zarar verebilir. Termitlerin veya benzeri zararlıların çok uzun süre kalmasına izin verirseniz, sonunda hem zararlılardan kurtulup hem de evinizi onarmak için çok daha fazla para ödemeniz gerekecektir.

Haşereler özellikle evcil hayvanlarınız veya çocuklarınız için tehlikeli olabilir

Ev ilaçlamasının gecikmesi bazı insanlarda bazı haşere türlerine karşı ciddi alerjilerin oluşmasını tetikleyebilir. Örneğin, bir arı istilası, ev halkı içinde alerjisi olan biri için hayati tehlike oluşturabilir.

Fareler ve Diğer Kemirgenler Hasara Neden Olabilir

Kemirgenler tellere, duvarlara, halılara ve döşemelere zarar verebilir. Ayrıca dışkılarını gittikleri her yere bırakacaklardır.

Yaz Aylarında Ev İlaçlaması

Haşereler ve böceklerin nemli ve sıcak ortamları sevmesinden dolayı sadece yaz aylarında değil, kış aylarında da evlerde görülmektedir. Aynı zamanda böcekler için nem ve ısı daha hızlı çoğalmaları için gerekli ortamı hazırlamaktadır.

Evlerde en sık görülen haşere türleri arasında pire, bit, kene ve hamam böceği bulunmaktadır. Yazın evin her alanı sıcak olduğu için bu haşereler evin her yayına yayılır. Bu sebeple yaz aylarında ev ilaçlama uygulaması daha sık yapılmaktadır.

Evinizin Böcek ve Haşare Sorununu Her Daim Yanınızda Götürürsünüz

Eviniz zararlılarla dolu olduğunda, onları evinizin dışına taşıyabilirsiniz. Zararlılar büyük bir tatilden önce valizlerinize girerse, bir otel veya moteli de rahatlıkla istila edebilir. Bu orada kalan herhangi birinin kendilerine bir istila getirme riski altında olabileceği anlamına gelir. Ve bu durum fark edilirse tatilinizi kabusa dönebilir.

Sosyal Hizmetler ilgili Sorunlar Haşereler ile Beraber Gelir

Çocuklu bir evde ciddi bir haşere sorununuz varsa, bu durum sosyal hizmetlere çocuğunuzu evden çıkarmak için yasal bir gerekçe sunabilir. Profesyonel bir böcek ilaçlama uzmanı kiralayana kadar çocuklarınızı göremeyebilirsiniz.

Pek Çok haşere, Hayal Edebileceğinizden Daha Hızlı Ürer

Kemirgenler ve böcekler çok hızlı üreyen ve yumurta üreten canlılar arasındadır. Bu tür böceklerin görüldüğü anda müdahale yapılması gereklidir. Müdahale edilmediği durumda böcekler kısa sürede ortama yayılacak ve başa çıkılması daha zor bir hale gelecektir.

Ev İlaçlaması Nasıl Yapılır?

Ev ilaçlaması profesyonellik isteyen konulardan bir tanesidir. Ev ilaçlaması yapılacak alanda ilk önce böcek türlerinin net bir şekilde tespit edilmesi gerekmektedir. Evdeki haşerelere karşı farklı ilaçlama teknikleri kullanılmaktadır.

Evde Sıvı İlaçlama

Evde Jel İlaçlama

Eğer kalıcı bir çözüm bulmazsanız, böcekler mutfak dolapların içerisinde veya kapı köşelerinde üremeye başlayacaktır. Evdeki böcekleri üreme yerlerinin tespitinden sonra böcek türlerinin net bir şekilde tespit edilmesi gerekmektedir.

Ev İlaçlamasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ev ilaçlama zararlı mı konusunda oldukça fazla soru gelmektedir. Şayet işin ehli, profesyonel şirketlere bu işi yaptırmazsanız zararlı olabilir. Ev ilaçlama konusunda mutlaka profesyonel firmalardan yardım alınması gerekmektedir. Kokulu veya kokusuz ilaçlama olsun, ilaçlanacak mekandaki gıdaların üstünün kapatılması gerekmektedir. Bunun dışında mutfakta açık alanda mutfak gereçleri varsa onlar da kaldırılmalıdır.

Açık alandaki çocuk oyuncakları, çocuklarınızın sağlığı açısından ilaçlama sırasında ortadan kaldırılmalıdır.

Koltukların üzeri örtülmemeli, odadaki halılar kaldırılmamalıdır. Çünkü böcekler ilaçlama sırasında buralara saklanabilir.

İlaçlama işlemi bittikten sonra evin havalandırılması gerekmektedir. İlaçlamanın kalıcı olması için 10 gün boyunca silme işlemli temizlik yapılmaması gerekmektedir. Kurallara uyulduğu taktirde evdeki haşere ve böcekler tamamen ortadan kalkacaktır.

İlaçlanacak ortamda akvaryum varsa kapağının kapatılması gerekmektedir. Aynı zamanda ortamda hasta veya küçük çocukların olmamasına dikkat edin.

Yanlış Böcek İlaçlama Uygulamaları Sorunu Facia Seviyesine Taşıyabilir

Ev ilaçlama uygulamalarından ev sahipleri ilk uygulamaları yapan kişilerdir. Ancak haşerenin cinsini netleştirmeden yapılan bu tür uygulamalar sıklıkla kötü sonuçlar doğurabilir. Haşere sayısı hızla çoğalır ve böcek ilaçlama uzmanına o zaman danışılır. Özellikle marketlerde satılan sprey böcek öldürücüler kalorifer böceği veya hamam böceği gibi Türkiye’de en sık karşılaşılan haşerelerin daha da çoğalmasından yol açar. Bu tip böcek ilaçları haşerenin daha hızlı üremesini tetiklemek gibi bir etkisi vardır. Bu sebeple bir böcek ilaçlama uzmanı evlerinizin için dahi olsa ilk görüşülecek kişidir. Etrafı inceleyecek, haşerenin kaynağını belirleyecek ve sizin aklınıza gelmeyen konularda uyaracaktır. Ve en önemlisi doğru uygulama yapacak ve sonuçları için sizi cesaretlendirecektir. Bu yüzden evdeki her türlü haşere sorununuz için uygun fiyatları ve garantili ilaçlama uygulamaları için Güzel İzmir İlaçlama uzmanlarından yardım alın.

Böcekler ile mücadele sağlık açısından önemli olduğu için bu konuda dikkatli olunması gerekmektedir. Firma olarak düzenli bir şekilde ev ilaçlaması yapmaktayız. Evinizdeki böceklerin kalıcı olarak yok olmasını istiyorsanız, aradığınız hizmeti sizlere Güzel İzmir İlaçlama firması sunmaktadır. Alanında uzman ekibimiz ile evinizi her türlü böcek türünden arındırıyoruz. Üstelik bu hizmeti ev ilaçlama fiyatları bakımından oldukça uygun olacak şekilde, ev ilaçlamada dikkat edilmesi gereken hususları göz önünde tutarak gerçekleştirmekteyiz.

Okullar ve Eğitim Kurumları haşere saldırılarının sürekli olduğu yerlerdir. Eğitim kurumlarında böcek ilaçlama ve haşere kontrolü yapmak ise ekstra dikkat gerektirir. Bu alanlarda bulunan oyun alanları, su depoları, kantin ve yoğun nem, zararlıların büyümesi için güçlü destekçilerdir. Düzenli haşere kontrolü ile eğitim alanları ve çevresini güvence altına almanız mümkündür.

Bu alanlarda haşere büyümesi için herhangi bir önlem almamak çok tehlikeli boyutlara ulaşabilir ve insan sağlığını etkileyen ciddi sorunlara yol açabilir.

Sağlık danışmanlığı ve kanunlar ile belirlenen kurallar göz önüne alındığında, okul tesisindeki zararlıların istilası kurumun lisansının dahi iptaline yol açabilir. Risk almayın ve mutlaka sıkı denetim yapın. Haşerelerle mücadele konusunda mutlaka Güzel İzmir İlaçlama gibi uzman ve deneyimli bir firma ile anlaşın.

Okullarda Ortak Olan Böcek ve Haşere Saldırganları

Olası zararlı saldırı hakkında bilginizin olması gereklidir. Aşağıda, okullardaki ortak haşere saldırılarından ve kaçınılması gereken birkaç yoldan söz ettik.

Termit Saldırısı: Okulda çok sayıda ahşap mobilya ve eşya vardır. Bütün bunlar termit tarafından saldırıya uğrayabilir. Duvarları, rafları, kapıları, pencereleri ve hatta kütüphaneyi içten içe kemirebilirler. Çok ciddi hasarlara neden olabilirler. Ve kesinlikle mobilyaların sadece yüzeyi kalıncaya kadar durumu fark etmeyebilirsiniz.

Karınca Saldırısı: Karınca saldırısı, okuldaki öğrencilerin sağlığını ciddi şekilde engelleyebilir. Okuldaki ıslak toprak, karıncaların en büyük davetidir. Bu konuyu yakından takip edin ve düzenli karınca kontrol önlemleri alın.

Sıçan ve Kemirgen Saldırıları: Okullarda kitaplar ve kağıtlar, sıçanlar ve kemirgenler tarafından saldırıya uğrayabilecek önemli yerlerdir. Dikkat edilmediği takdirde ciddi hastalık riskleri de dahil olmak üzere büyük kayıplar yaşayabilirsiniz.

Sivrisinek Saldırısı: Hepimiz okulda sivrisineklerin saldırısına aşinayızdır. Tehlikeli olabilirler hatta bazen hayat kayıplarına dahi sebep olabilirler. Sivrisineklerin üremesi üzerinde kontrolü sağlamak için düzenli sisleme gerekir. Özellikle yağışlı mevsim ve yaz aylarında, ekstra özen gösterilmelidir.

Kene Saldırıları: Keneler okuldaki mobilyalara ve diğer ahşap eşyalara saldırabilir. Ülkemizde ise taşıdıkları Lyme, Kırım Kanamalı Kongo Ateşi gibi hastalıklar sebebi ile hayatı dahi riske atan haşerelerdir. En iyi zamanda gerekli adımlar mutlaka atılmalıdır.

Gümüş Böcekleri: Gümüş böcekleri okuldaki kitaplara ve diğer okuma malzemelerine zarar verebilir. Bölgeyi düzenli olarak incelemelisiniz.

Hamam Böcekleri: Hamam böcekleri sadece görüntü olarak kötü değildir. Kalorifer Böceği olarak bilinen Alman Hamam Böceği ve daha büyük ve korkutucu görünümü olan Amerikan Hamam Böcekleri taşıdıkları hastalıklar sebebi ile öğrenciler için büyük risklere sebep olacaklardır.

Neden Okulda Haşere Kontrol Mücadelesi İçin Güzel İzmir İlaçlama’yı Seçmelisiniz?

Bizi seçerken en iyi kararı vermiş olacaksınız. Uzmanlarımız ile beraber en iyi hizmeti alacağınızı garanti ediyoruz. Kokusuz ve bitkisel haşere kontrol hizmetlerini verebildiğimiz gibi kullanılan hiç bir pestisit insan sağlığına zararlı değildir. Böcek ilaçlama firmaları için çevrenizde birçok seçenek ile karşılaşmış olabilirsiniz. Ama Güzel İzmir İlaçlama olarak diğer firmalardan bir çok farkımız vardır. En iyi uygulamaları en uygun maliyetle sağlarız. Bunun yanında bir çok özelliğimiz bizi diğerlerinden farklı kılar.

 • Organik haşere kontrol hizmetlerini veriyoruz.
 • Kimyasal haşere kontrol hizmetleri veriyoruz.
 • Fiziksel haşere kontrolü konusunda uzmanız.
 • Kokusuz haşere kontrol hizmetlerinde uzmanız.
 • Tamamen haşere kontrolü için fumigasyon ve dezenfeksiyon hizmetleri konusunda sertifikalı ve deneyimli birkaç böcek ilaçlama firmasından biriyiz.

Gıda işletmeleri ilaçlaması diğer tüm işletmeler arasında en zaruri böcek ve haşere ilaçlaması uygulamalarının yapıldığı işletmelerdir. Zararlı böcekler doğal olarak gıda üretim ve işleme tesislerine çekilir. Bu tesislerdeki ve çevresindeki yaygın zararlılar arasında kemirgenler, sinekler, hamam böceği, böcekler, örümcekler ve kuşlar bulunur. Bu haşereler başka bir sıhhi kalması gereken tesisin temizliğini de tehlikeye atabilirler. Çünkü ham madde alanlarından son üretim alanlarına kadar hastalıkları bulaştırabilirler. Bu haşereler Listeria ve Salmonella dahil bir çok bakterilerinin taşıyıcılarıdır.

BÖCEK İLAÇLAMA UYGULAMALARI VE HAŞERE ÖNLEME YÖNETİMİ

Gıda üretim çalışanlarınız tesisin zararlılara karşı ilk savunma hattıdır. Çalışma alanlarında, depolama alanlarında, dinlenme salonlarında ve tesisinizin diğer bölümlerinde önemli miktarda zaman harcadıkları için, sorun tam olarak istilaya varmadan önce zararlı böcek işaretlerini tespit etmek için kolayca eğitilebilirler. Ayrıca, haşere çekmesini önleyebilecek uygun temizlik ve temizlik prosedürlerinden de sorumludurlar. Tüm çalışanlar için uygun haşere kontrol eğitimi, tesisinizi milyonlarca liralık zarar görmüş ürün, geri çağırma, dava ve hasarlı bir itibar nedeniyle satış kaybından koruyabilir. Düzenli denetimler ve tuzaklar gibi önleyici tedbirler, böcek istilanın kontrolden çıkmasını önlemeye yardımcı olabilir.

Böcek ve Haşereleri Tespit Etmek

Erken teşhis, istilalarla mücadelede anahtardır. Böcek ve haşereler olduğundan şüpheleniyorsanız, öncelikle şu işaretleri arayın:

Fareler

 • Sarılık ve idrar
 • Ürünlerde, ambalajda ve yapılarda ısırık izleri
 • Düşmüş tüyler
 • Vücut yağından bulaşan sıvılar
 • Görsel karşılaşmalar

Haşarat

 • Zarar görmüş gıda ürünleri
 • Besin depo gözleri veya ekipmanındaki larva veya pupalar
 • Görsel karşılaşmalar

Kuşlar

 • Damlayan, düşen küçük şeyler
 • Gürültü, ses
 • Yuvalar
 • Görsel karşılaşmalar

Tesisinizdeki zararlılara karşı yeterli düzeyde mücadele edebilmek için, tam olarak ne ile savaştığınızı bilmeniz gerekir. Hamam böceklerinin olduğunu bilmek yeterli değildir. Haşere kontrol uzmanlarının mevcut olan cinsi belirleyebilmesi ve tepkilerini buna göre ayarlayabilmesi için örnekleri yakalamak için tuzaklar kurmalı veya direkt anlaşmalı uzmanlarınızı aramalısınız.

Haşereler ile Mücadele

Hala sözleşmeli bir haşere uzmanı firma ile anlaşmanız yoksa ve de karşılaştığınız haşere istilası şiddetliyse, mutlaka bir haşere kontrol uzmanına başvurmalısınız. Özel olarak eğitilmediğiniz sürece, pestisitleri tesisinizde kullanmaya çalışmayın. Bu ürünlerin çoğu gıdalar için güvenli değildir ve tesisinizdeki ürünleri kolayca kirletebilirler. Tesisinizde, tehlike analizi ve kritik kontrol noktaları planınızın (HACCP) bir parçası olarak bir haşere kontrol programı bulunmalıdır. Tüm çalışanları bu plana göre eğitin ve denetçilerin, herkesin uygun prosedürleri takip etmesini sağlamak için düzenli aralıklarla kontroller yapın.

Ayrıca tesisinizi daha az haşere ve böcek dostu yapmak için uyarlamalar yapın. Kuşların tesisinizin çatısına dışkılamasını önlemek için lastik çatılar ve teller, ağlar veya iğne şeritleri takmayı düşünün. Tesisinizi çevreleyen çakıl hendekleri ve şeritler, kemirgenlerin tesise girmesini veya içeri girmesini önleyebilir. Dış mekan sodyum buharlı aydınlatma, geleneksel cıva aydınlatmasından daha az böcek çeker.

Gıda İşletmesi Haşere Kontrolü ve Böcek İlaçlaması

Özetle, önleyici tedbirler zararlıların tesisinize girmesini ve istilaların kontrolden çıkmasını önler. Tesisinizdeki tüm çalışanlar, özel haşere kontrol planınız ve tüm uygun temizlik ve temizlik prosedürleri konusunda eğitilmelidir. Zararlı böcek tespit edilirse, istila tuzağını, böcek ilaçlarını ve istilayı kontrol etmek için çakıl açma ve kuş iğnesi şeritleri gibi tesis kontrollerini kullanabilirsiniz.
Bunun yanında bir gıda işletmesi en riskli işletme grubudur. Tüm bu haşere kontrol yönetimi için İYON haşere kontrol firması gibi ISO sertifikasyonlarına sahip deneyimli bir uzman kuruluştan yardım almak ve gıda işletmesi ilaçlaması yaptırmak gerekiyorsa da bu deneyime sahip bir firma ile sürekli çalışmak en güvenli yol olacaktır.

Fabrikalar ve depolar gün boyu alınan teslimatlar ve tesislerdeki çoklu giriş noktaları sebebi ile haşere ve zararlı böceklerin uğrak noktaları olabilmektedir. Farklı çalışma sistemlerine sahip olan fabrikaların aynı şekilde farklı haşere kontrol yöntemlerine ihtiyacı vardır.

Haşerelerin fabrikanızda ki verimliliğe engel olmalarına izin vermeyin. Fabrika ilaçlama ve depo ilaçlamalarında uzman kadrosu ile sadece anlık değil, sürekli olarak mücadele hizmeti veren Güzel İzmir İlaçlama firması ile tanışın.

Neden Güzel İzmir İlaçlama

Güzel İzmir İlaçlama firması olarak böcek ve haşere sorunlarının olmamasını sağlamaktan dolayı işi ile gurur duyan profesyonellerden oluşan bir ekibiz. Fabrika ve depo haşere kontrol hizmetleri, mülklerinize veya mallarınıza zarar gelmesini önlemeniz için geliştirilmiştir. Kuruluşunuzun sağlıklı olmasını sağlamak için hizmetlerimizi benzersiz ihtiyaçlarınıza göre geliştiriyoruz. Durumunuza bağlı olarak, depo veya fabrikaya haftalık veya aylık olarak işlem yapıyoruz.

20 yıldan beri İzmir merkezli olarak hizmet vermekteyiz. Bilgili ve eğitimli uzmanlarımız, tüm zararlılardan kurtulmanızı sağlamak ve özelliği ne olursa olsun tesisinizin yapısına uygun olacak işlem planınını uygularlar. 7/24 saat hizmet veren acil haşere servisimiz ile sizlere bir telefon uzaktayız.

Fabrika ve depolara verdiğimiz önemli bazı ilaçlama ve haşere mücadele hizmetleri şunlardır:

Kuş Kontrol Hizmetleri

Tesis içinde sürekli hareket eden trafiğin doğası gereği kuşları depolardan ve fabrikalardan uzak tutmak zordur. Uygun bir kuş kontrolü olmadan, kuşlar kuruluşunuzun yapısına binlerce liralık zarar verebilir.

Sinek Kontrol Hizmetleri

Sinek kontrol hizmetlerimiz ile öncelikli hedef uçan vektörleri daha yumurta halinde iken durdurmaktır. Stratejimiz, yuva olabilecek sahaları önce tam olarak belirlemektir. Bunu giriş noktalarını ve üreme yerlerini hedefleyerek yapıyoruz. Mevcut böcekleri ortadan kaldırarak ve gelecekte daha fazla yayılmasını önleyerek tesisinizi uçuşa yasak bir bölge haline getiriyoruz.

Haşere Mücadele ve Tesis Koruma Hizmeti

Operasyonlarınızı sorunsuz bir şekilde sürdürün. İyon olarak haşerelerin tesisinizi istila etmelerini önlemek için proaktif adımlar ile bir mücadele planı uyguluyoruz. Koruma hizmeti, zararlıların dışarıda kalmasını sağlamak için en iyi teknikleri sunar. Uzman ekibimiz, binanızı koruyarak zararlılar için potansiyel giriş noktalarını tespit edecek ve mühürleyecektir.

Koku Kontrol Hizmetleri

Hoş olmayan kokular herhangi bir çalışma alanında dikkat dağıtıcı olabilir. Deponuzdaki veya fabrikanızdaki kötü kokulara maruz kalıyorsanız, bugün Güzel İzmir İlaçlama‘ya başvurabilirsiniz. Kuruluşunuzun güzel kokmaya devam etmesi için çeşitli koku kontrol hizmetleri sunuyoruz! Uzman ekibimiz, mülkünüzdeki kokunun nedenini bulmak için mülkünüzü araştırır ve ardından koku kaynağını bularak kesin çözüme ulaşır.

Dezenfeksiyon ve Sanitasyon Hizmetleri

Haşereler tesisinize daha önce girmiş ve sağlıksız bir ortam yaratmışsa, Güzel İzmir İlaçlama ile iletişime geçin. Hem çalışanlarınız hem de varlıklarınız için dezenfekte edilmiş bir ortam sağlamak önemlidir. Fumigasyon, dezenfeksiyon ve temizlik hizmetlerimizi uygulayarak kirlenmiş alanları ve olası sorunları ortadan kaldırıyoruz. Ekibimiz tesisinizin güvenli, temiz ve çalışmaya hazır olmasını sağlamak için kesin çözüm sunmayı garanti eder.

Çalışma alanlarındaki böcekler, çalışanların sağlığını etkiler ve ortamda hastalıkların oluşmasına neden olabilir. Böcekler, insanlar arası hastalık taşırlar ve kalabalık alanlarda hastalıklar daha çabuk yayılırlar. Güzel İzmir İlaçlama, olarak bünyemizde bulunan uzman ekiplerimizle gerçekleştirdiğimiz uygulamalar ile çalışma alanlarınız böceklerden ve kemirgenlerden temizliyoruz.

İş yerlerinde sık karşılaşılan böcek ve kemirgen türlerini şöyle sıralayabiliriz; pire, tahta kurusu, kene, sinek, çıyan, akrep, örümcek, kakalak, tahta kurdu, hamam böceği, bit, sivrisinek, kalorifer böceği, kara fatma, hamam böceği, karınca, salyangoz, güve, halı böceği, kırk ayak, fındık faresi, lağım faresi.

Şirketimizin uyguladığı, böcek ve kemirgenlere karşı, kokusuz sıvı ilaçlama ve tablet ilaçlama yöntemleri ile işe ara vermenize gerek kalmadan siz alanı terk etmeden uygulama yapabilmekteyiz. Eğer gerekli ise ve böceklerin çok yoğunsa kokulu sıvı ilaçlama yöntemi ile uygulama da yapmaktayız. Uzman ekiplerimiz gerekli gördüğü takdirde jel ilaçlama uygulaması da bu ilaçlama yöntemlerine ilave olarak yapılabilmektedir.

Güzel İzmir İlaçlama firması olarak uzman kadromuz ile iş yerlerinizi haşerelerden arındırarak sizlere sağlıklı ve huzurlu bir çalışma ortamı sağlamaktayız.

Tahta kurdu yaşadığı alan ve iklim özelliklerine göre değişiklik gösterebilen birçok türü kanatlı yapıya sahip, farklı boy ve yapıda olan canlılardır. Bedeni 3 kısımdan oluşur ve sırt bölgesinde bulunan sert kanatları ile kendini korur. Baş kısmında bir çift anteni bulunan tahta kurdu tırtıllı ayakları sebebiyle hem her türlü zeminde rahatlıkla hareket edebilir hem de birçok ahşap ve mobilyayı kemirebilecek  güce sahip  ağız yapısına sahiptir. Boyutları 2-5 mm civarında olan tahta kurtlarının en bilindik rengi kahverengi olup  iklim ve yaşadıkları bölgeye göre siyah, gri ve sarı tonlarda olabilmektedir.

Tahta kurdu hayvan ve insanlara zarar vermez. Besin kaynakları bitkilerin aksanları, yaprakları ve meyveleridir. İnsanlara olan zararı sadece kemirdikleri eşyalardır. Ev ve iş yerlerinde bulunan tahta kurdu ham maddesi ağaç mobilya ve tahta türünden tüm eşyaları kemirir ve içlerine yuva yapar. Eşyalar çabucak kırılır ve çürüyecek hale gelir böylece eşyalarımızı kullanılmaz hale getirirler. Bu nedenle bize maddi açıdan zarar veren tahta kurduyla bir an önce mücadele edilmelidir. Bunun için tahta kurdu ile mücadelede Güzel İzmir İlaçlama firmasının böcek ilaçlama  servislerine başvurulmalıdır. Tahta kurdu ile mücadele etmek özellikle bireysel olarak güçtür. Tecrübe isteyen bir mücadele gerektiğinden böcek ilaçlaması yapacak uzman tahta kurdu ilaçlama şirketleri gerekmektedir. Dış alanda ise gemi güvertesinde, mobilya ve kereste fabrikalarında, samanlık, çalı,otlak vb. alanlarda görülürler. Ahşap ve tahtalara zarar veren tahta kurdu bu esnada ses çıkartır ve kırıntı dökerler.

Bireysel olarak bilinçsizce ilaçlama yaparak tahta kurdu ile mücadele etmemeliyiz. Çünkü ahşap ve ağaçların derininde yuva yapan tahta kurdu ilaçtan çok az etkilenir ve bireysel müdahalemiz etkisiz olur. Kısa sürede üreyerek önlem alınmadığı takdirde ciddi anlamda zararlara uğratabilir. Bu nedenle alanında uzman profesyonel olarak bu işi yapan tahta kurdu ilaçlama firmalarıyla irtibata geçilmeli ve 7/24 hizmet veren tahta kurdu ilaçlama şirketlerinden yardım alınmalıdır. 

Tahta kurdu yuva yaptığı ağaç ve mobilyaların içine yaklaşık olarak 70-80 civarı yumurta bırakırlar. Sıcak ve nemli ortamlarda daha hızlı üreyebilen tahta kurdundan biran önce kurtulmak için için global tahta kurdu ilaçlama servisleriyle çalışılıp gerekli kesin sonuçlar elde edilmelidir. Güzel İzmir İlaçlama firması olarak kullandığımız ilaçlar Sağlık Bakanlığı onaylı olup güvenilir hizmet vermekteyiz.

Tahta Kurdu İlaçlama Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tahta kurdu ilaçlaması; tüm alanlar için yapılabildiği gibi etkili ilaçlar kullanılarak gerçekleştirilmesi gereken bir uygulamadır. Sıvı ilaçlar ve buharlama yöntemi kullanılarak yapılan uygulamalar, lokal olarak da uygulanabilir. Zira kitap kurdu olarak da bilinen bu haşereler, hızlı hareket etmediği gibi, bir bölgede yoğunlaşır. Dolayısıyla, ağaç kurdu ilaçlaması, tek bir ağaç ya da tek bir mobilya için dahi yapılabilmektedir. Ancak yapılan uygulamalarda dikkat edilmesi gereken kıstaslar vardır. Bunlardan en önemlileri şunlardır.

 1. Tahta kurdu ilacı: Ağaç kurdu ile mücadele için kullanılan tahta kurdu ilaçları, ziraat mühendisleri tarafından hazırlanmış olmalı ve bu haşereler üzerinde yüksek etkiye sahip olmalıdır. Etkisiz ilaç kullanımı ile yapılacak uygulamalar, haşerenin yuva yaptığı tüm alanlara etki edemeyeceği için, sorunun devam etmene yol açacaktır.
 2. Tahtakurdu İlaçlama Yöntemi: Tüneller açarak ahşabın derin noktalarına ilerleyen ve bu haşereleri yok etmek için detaylı şekilde ilaçlama yaptırmak gereklidir. Basit ya da alelade çözüm yöntemleri, bu haşereler karşısında etki göstermeyeceği gibi; yarattığı tahribatın da artmasına neden olacaktır.
 3. Ağaç Kurdu İlaçlama Firmaları: Ağaç kurdu ile mücadele için bireysel ve amatör yöntemler hiçbir çözüm sağlamaz. Bu nedenle, maddi zarara neden olan ve çıkardığı sesler nedeniyle rahatsızlık yaratan bu haşerelerden kurtulmak için profesyonel şekilde hizmet veren ahşap kurdu ilaçlama firmaları tarafından hizmet almak gereklidir.

İnsan sağlığına zarar vermeyecek ve eşyaların üzerinde iz kalmasına neden olmayacak özelliğe sahip ağaç kurdu ilacı kullanılarak yapması gereken haşere ilaçlaması için; profesyonel şekilde uygulama yapılması son derece önemlidir. Aksi takdirde tahta kurdu ilaçları, bu haşerenin yuva yaptığı ahşap ya da tahtanın tüm noktalarını etkileyemeyecektir. Dolayısıyla yapılan uygulamadan etkili bir çözüm elde etmek mümkün olmayacaktır.

Kan emici olmasının yanında pireler taşıdıkları hastalıklar ile tehlikelidirler. Pire ilaçlaması yapmadan önce pirelerin nereden geldiğini anlamak ilaçlama uygulamasına da büyük yardımı olacaktır. Sizin de bir pire istilası ile karşılaştığınızda ilk şüpheleneceğiniz birkaç olağan şüpheli nokta vardır.
Öncelikle pire istilası genellikle bir evcil köpek veya kediden gelir. Zararlılar dışarıdayken hayvana bağlanırlar ve sonra kürklerine ve iç mekanda uyudukları yerlere zarar verir. Bahçeli bir eve sahipseniz pire istilalarını önleme daha zor olabilir. Proaktif bir koruma yaklaşımı olmadan, herhangi bir evcil hayvan ve sahibi istilaya açıktır.

PİRELER; KAN İÇİN BİR EV SAHİBİ ARAYAN BÖCEKLER

Pireler, hayatta kalmak için bir konakçıdan kan emmeye bağlıdır. Konak artık etrafta olmadığı zaman pire artık bulunduğu mekan için bir probleme dönüşür. Daha sonra pire beslenme aktivitelerini evde kalan diğer konaklara odaklar. Böyle bir durumun bir ilginç örneği, ev içindeki bir fareden kurtulduğunuzda daha önce fareyle beslenen pireler daha sonra evcil hayvanlar veya insanlar üzerinde beslenmeye zorlanır. Bir fare mücadelesinden sonra pire ilaçlaması yaptırılması doğal gelişen bir sonuç olur.

PİRELER NE KADAR CİDDİ HASAR VEREBİLİR?

Pire ısırması, konakta kızarıklık, şişlik ve kaşıntı benzeri izler bırakır. Bazı insanlarda alerjik reaksiyonlara neden olabilir ve çeşitli hastalıklar bulaştırabilir. Kürklü hayvanlar en fazla risk altındadır. Pireler insanları ve evcil hayvanları ısırarak büyük sıkıntılara yol açabilir.

Bir pire istilasının en ciddi yönü genellikle istilanın ortadan kaldırılması için harcanan zaman ve çabadır. Sorunla başa çıkmak, enfekte hayvanların tedavi edilmesini, pire ile enfekte olmuş bölgelerin temizlenmesini ve pirenin geri dönmesini önlemek için önleyici tedbirlerin alınması gereklidir.

PİRELERDEN NASIL KURTULURUM?

Güzel İzmir İlaçlama Nasıl Çalışır?

Pireni olgunlaşmamış aşamaları doğası gereği çok bilinmez olduğundan, ev sahibinin atması gereken ilk adım yardım için tecrübeli bir haşere kontrol uzmanı ile irtibata geçmektir. Pire kontrolü için sadece reçetesiz ve kulaktan dolma bilgiler ile ürünler kullanmak çoğu zaman istilanın kök nedenlerini çözmez aksine çoğalıma neden olur. Güzel İzmir İlaçlama uzmanı sizin için ayrıntılı bir inceleme yapacak ve pirelerin bulunduğu bölgeleri belirleyecektir. İnceleme ve tanı koyulduktan sonra sıra pire mücadelesi için gerekli işlem planının uygulamaya konması olacaktır.

Pire gibi çok kolay enfekte olan yayılmacı bir istilacı ile mücadelede Güzel İzmir İlaçlama firması gibi uzun yıllar boyunca edinilen tecrübelere sahip ve uzman bir kadro ile çalışan bir haşere mücadele firması ile çalışmak önemlidir. Pire ilaçlaması adı altında gösteriş ilaçlamaları ile garanti vermeden çalışan böcek ilaçlama firmaları ile karşılaştırılamayacak bilgi, deneyim ve güvenirliğe sahip firmamıza her türlü sorunuzda da iletişim kanallarından ulaşmaktan çekinmeyin.

AKREP HAKKINDA BİLGİ

400 milyon yıldır dünyada var olan bu eklem bacaklı zehirli haşere insan sağlığı için çok tehlikelidir. Felç ve ölüme gidebilecek sorunlara yol açabilir.

Bu nedenle akrepten kurtulmak şarttır ve haşere görüldüğü anda temasta bulunmak ve profesyonel akrep ilaçlama firmaları ile irtibat kurulmalıdır. Dünyada akrebin 1.300 türü bulunmaktadır ve Antartika dışında dünyada her yerde yaşayabilir. Bu haşere görünüş itibarı ile değişikliğe uğramadan günümüze kadar gelebilmiştir.

Görüntü itibari ile akrep; altı bacaklı, iki kıskaçlı ve kıvrık kuyrukları ve ucunda bulunan iğnesi ile çok zehirli canlılar arasındadır. Bu canlılar kırmızı, siyah, kahverengi ve sarı, mavi renklerde görülürler. Boyları ortalama 5 cm dir. Ancak bu durum türlerine göre değişebilmektedir.

Akrepler topluca görülmezler çünkü yalnız yaşamayı daha çok severler. Bir de sıcak ve nemli ortamlarda bulunmayı daha çok isterler. Bu yüzden eğer evlerde akrep ilaçlama yapılacaksa önce bodrum katlarından ve tavan aralarından başlanılmalıdır. Bu uygulamayı da bizlere en sağlıklı yönleri ile akrep ilaçlama ekipleri yapmaktadır.

Akrep ilaçlama ile sağlığınızın güvence altına alınması şarttır.

Akrep; kendinin tehlike altında hissettiği durumlarda saldırmaktadır. Aksi halde saldırgan değildir.

Açık pencere ve kapılara yapacağınız sinekliklerde bu gibi haşere ve böceklerin evlerinize girmesini engelleyecektir. Yine de bunların kesin çözüm olmadığını bilmeniz gerekmektedir. En doğru adım evinizde veya iş yerinizde akrep problemi yaşadığınızda derhal Güzel İzmir İlaçlama firmasına ulaşıp akrep ilaçlama yaptırmanızdır.

Akrep sokmalarına karşı önlem:

 • Akrebe çıplak elle dokunmayın.
 • Dış ortamlarda, açık arazide çıplak zemine yatılmamalı
 • Bölgenin akreplerinin zehirli olup olmadığı iyi öğrenmekte fayda vardır.

Akrep sokmasından sonra görülen bazı reaksiyonlar.

 • Üşüme, giyecek arama, sayıklama, sesten rahatsızlık duyma.
 • Yemek yeme ve yutma sorunu.
 • Konuşmakta güçlük çekmek.
 • İdrara çıkmada güçlüğü çekmek.
 • Sokulan yerde yanma, ağrı hissi.
 • Bacak bükememek, yürümede zorluk çekmek.

Akrep ilaçlama işlemi öncelikle canlının yaşamayı sevdiği alanlardan başlatılmalıdır. Akrep İlaçlama olarak evinizin özellikle akreplerin yuva olarak kullanacağı bölgelerin uzmanlar tarafından hazırlanan özel ilaçlar ile özel teknisyen ekipler tarafından detaylıca temizlenmesi gerekmektedir. Çok çabuk çoğalan Akrep; görüldüğü yerde öldürülmesi ile bir daha görülmeyeceği anlamına gelmez eğer yuvasında çoğalmış ise zaman içerisinde evinizde akrep görmeye devam edeceksinizdir.

Ev ortamında akrep ilaçlama oldukça önemlidir çünkü hayatımızın en büyük bölümü evlerimizde geçiyor. Sağlıklı yaşamak istiyorsak işe evimizi koruyarak ve doğru zamanlarda böcek ilaçlama uygulaması yaptırarak başlamalıyız.

Sağlık Bakanlığından ruhsatlı olan ilaçları, halk sağlığı ve vektör kontrol uzmanı nezaretinde uygulayan yetkili ve deneyimli bir firmayız. Güzel İzmir İlaçlama olarak İzmir İl Merkezi ve çevresinde Akrep İlaçlama hizmetini; müşteri memnuniyeti odaklı garantili ve ekonomik fiyatlar ile vermekteyiz.

İzmir Böcek ilaçlama olarak firmamız, Akrep ilaçlamada size hem uygun hem de garantili iş olanağı sunar. Etkin ve çözüm odaklı çalışan firmamız, uzmanlaşmış kadrosu ile Akrep ilaçlama hizmetinizdedir.

Güzel İzmir Akrep İlaçlama olarak; İzmir merkeze veya Aliağa, Bergama, Urla, Seferihisar, Karşıyaka, Selçuk, Karaburun, Narlıdere, Menemen, Tire, Balçova, Çiğli, Bornova, Kınık, Çeşme, Torbalı, Kemalpaşa, Güzelbahçe, Menderes, Buca, Ödemiş, Kiraz, Karabağlar, Gaziemir, Konak, Bayraklı, Foça, Beydağ, Bayındır ve Dikili bölgelerinden ev, apartman iş yeri fabrika, site alanlarında akrep ilaçlama için hemen arayın.