Kan emici olmasının yanında pireler taşıdıkları hastalıklar ile tehlikelidirler. Pire ilaçlaması yapmadan önce pirelerin nereden geldiğini anlamak ilaçlama uygulamasına da büyük yardımı olacaktır. Sizin de bir pire istilası ile karşılaştığınızda ilk şüpheleneceğiniz birkaç olağan şüpheli nokta vardır.
Öncelikle pire istilası genellikle bir evcil köpek veya kediden gelir. Zararlılar dışarıdayken hayvana bağlanırlar ve sonra kürklerine ve iç mekanda uyudukları yerlere zarar verir. Bahçeli bir eve sahipseniz pire istilalarını önleme daha zor olabilir. Proaktif bir koruma yaklaşımı olmadan, herhangi bir evcil hayvan ve sahibi istilaya açıktır.

PİRELER; KAN İÇİN BİR EV SAHİBİ ARAYAN BÖCEKLER

Pireler, hayatta kalmak için bir konakçıdan kan emmeye bağlıdır. Konak artık etrafta olmadığı zaman pire artık bulunduğu mekan için bir probleme dönüşür. Daha sonra pire beslenme aktivitelerini evde kalan diğer konaklara odaklar. Böyle bir durumun bir ilginç örneği, ev içindeki bir fareden kurtulduğunuzda daha önce fareyle beslenen pireler daha sonra evcil hayvanlar veya insanlar üzerinde beslenmeye zorlanır. Bir fare mücadelesinden sonra pire ilaçlaması yaptırılması doğal gelişen bir sonuç olur.

PİRELER NE KADAR CİDDİ HASAR VEREBİLİR?

Pire ısırması, konakta kızarıklık, şişlik ve kaşıntı benzeri izler bırakır. Bazı insanlarda alerjik reaksiyonlara neden olabilir ve çeşitli hastalıklar bulaştırabilir. Kürklü hayvanlar en fazla risk altındadır. Pireler insanları ve evcil hayvanları ısırarak büyük sıkıntılara yol açabilir.

Bir pire istilasının en ciddi yönü genellikle istilanın ortadan kaldırılması için harcanan zaman ve çabadır. Sorunla başa çıkmak, enfekte hayvanların tedavi edilmesini, pire ile enfekte olmuş bölgelerin temizlenmesini ve pirenin geri dönmesini önlemek için önleyici tedbirlerin alınması gereklidir.

PİRELERDEN NASIL KURTULURUM?

Güzel İzmir İlaçlama Nasıl Çalışır?

Pireni olgunlaşmamış aşamaları doğası gereği çok bilinmez olduğundan, ev sahibinin atması gereken ilk adım yardım için tecrübeli bir haşere kontrol uzmanı ile irtibata geçmektir. Pire kontrolü için sadece reçetesiz ve kulaktan dolma bilgiler ile ürünler kullanmak çoğu zaman istilanın kök nedenlerini çözmez aksine çoğalıma neden olur. Güzel İzmir İlaçlama uzmanı sizin için ayrıntılı bir inceleme yapacak ve pirelerin bulunduğu bölgeleri belirleyecektir. İnceleme ve tanı koyulduktan sonra sıra pire mücadelesi için gerekli işlem planının uygulamaya konması olacaktır.

Pire gibi çok kolay enfekte olan yayılmacı bir istilacı ile mücadelede Güzel İzmir İlaçlama firması gibi uzun yıllar boyunca edinilen tecrübelere sahip ve uzman bir kadro ile çalışan bir haşere mücadele firması ile çalışmak önemlidir. Pire ilaçlaması adı altında gösteriş ilaçlamaları ile garanti vermeden çalışan böcek ilaçlama firmaları ile karşılaştırılamayacak bilgi, deneyim ve güvenirliğe sahip firmamıza her türlü sorunuzda da iletişim kanallarından ulaşmaktan çekinmeyin.