Evlerimiz, iş yerlerimizin içinde bulunduğu apartmanlar şüphesiz ki yaşam alanlarımızdır. Toplu yaşam alanlarının temiz ve hijyenik olması önce kendi ailemizin sağlığı için daha sonrasında komşularımızın sağlığı için şarttır.

Apartman İçerisinde Böcekler Nerede Yaşarlar?

Böcekler nemli ve karanlık ortamları severler. Pire, tahtakurusu ve hamam böceği gibi küçük canlılar istedikleri yerlere rahatça girebilir. Ev sahipleri, sağlıkları için apartman ilaçlama işlemini düzenli olarak yaptırmalıdır. Bu canlılar apartman içerisinde kalorifer daireleri, çatılar ve bodrum katları gibi yerlerde yaşarlar ve sürekli ürerler.

Küçük olmaları sebebiyle evlere rahatlıkla girebilen bu canlılar ev sahipleri anlamadan hızla çoğalabilirler. Özellikle mutfak gibi gıda ürünlerinin olduğu ortamlarda var olmaları ev sahiplerine hastalık bulaştırabilir. Apartman sakinlerinin bu konuda fikir birliğine vararak düzenli olarak apartman ilaçlama işlemi yaptırmaları gerekmektedir.

Güzel İzmir İlaçlama firması olarak profesyonel ekibimiz ile apartmanınızı haşerelerden arındırarak sizleri bulaşıcı hastalıklardan korumak görevimizdir.

Apartman İlaçlama İşlemi Ne Zaman Yaptırılmalıdır?

Apartman ilaçlaması düzenli aralıklarla yaptırılmalıdır. Böcekler daire içlerine girmeden ilaçlama işlemlerinin başlatılması en doğru davranış biçimi olacaktır. Bu sebeple yılda en az bir defa apartman ilaçlama işleminin yapılması gerekmektedir.

Bazı apartmanlarda ilaçlama işlemleri bahar ve yaz aylarında olmak üzere yılda iki defa yapılmaktadır. Maliyeti düşürmek adına merdiven altı firmalar ile çalışmak böcekler için kesin çözüm değildir. Aksine profesyonel standartlara uygun yapılmayan ilaçlama işlemi sonrasında böcekler kısa süre içerisinde tekrar yüzeye çıkacaktır. Bu yüzden alanında en iyi firma olan Güzel İzmir İlaçlama ile çalışmalısınız.

Apartman İlaçlaması Nasıl Yapılır?

İnsanların sağlığını korumak için apartman ilaçlaması yapılması gerekmektedir. İlaçlama kokulu veya kokusuz olmak üzere iki türde yapılmaktadır. Ancak binaya giriş ve çıkışlarda kişilerin etkilenmemesi için gerekli olan önlemler alınmalı, tüm uyarılar yapılmalıdır. Apartmandaki ilaçlamalar binadaki böcek türüne ve yoğunluğuna göre değişim göstermektedir.

Bu tür binalarda kalıcı çözümün olması için sadece bina içerisinin değil, bina çevresinin de ilaçlanması gerekmektedir. Böceklerin bir daha binaya girmemesi için bina iç ve dış alanları olarak her iki bölgenin de titizlikle ilaçlanması gerekmektedir.

İlaçlama sanılanın aksine saatlerce veya günlerce süren bir işlem değildir. Kısa süre içerisinde yapılan işlemin sonuçları hızlı olmaktadır. Apartman ilaçlaması için kullanılan olan bütün ilaçlar Güzel İzmir İlaçlama firması tarafından Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı olarak en uygun apartman ilaçlama fiyatları gözetilerek tedarik edilmektedir.

Uzun Süreli Çözümler Üretin

Apartmanda haşerelerin kaynağı genelde kapı önlerine koyulan çöpler olmaktadır. Bunun dışında kömürlük ve depolarda bırakılan tozlu eşyalar haşerelerin ve kemirgenlerin üremesine uygun ortam oluşturur.

Kedi ve köpeklerin dışarıdan bina içerisine getirdiği bit, pire ve keneler de bu ilaçlama sayesinde ortadan kalkacaktır. Bu tür sorunların yaşanmaması için her yıl düzenli olarak apartmanlar Güzel İzmir İlaçlama tarafından ilaçlamalıdır. Apartman ilaçlama işlemi duyurusu mutlaka profesyoneller tarafından yapılmalıdır.

Apartman dairemde zaten zararlı böcekler varsa ne yapmalıyım?

Bu durumda apartman ilaçlama uygulamasını zaman kaybetmeden yaptırmak çok önemlidir. Ortalıkta dolaşan bir kalorifer böceği  saklanan en az 20 böceğin habercisidir. Bu sebeple apartman ilaçlama uygulaması acil ve gereklidir.

Apartman ilaçlama ile bir apartman da zararlılardan kurtulmak, yönetim ve apartman sakinlerinin desteği olmadan zor olabilir. Apartman yönetimi, haşere kontrolü sağlıyorsa, kullandığınız haşere kontrol yöntemlerinden veya ürünlerinden, ünitenize fazla püskürtme yapmamaları veya aşırı işlem görmemeleri için bilgilendirilmelidir. Daha sonra, aşağıdaki adımlar izlenmelidir:

Dairenin tamamını iyice inceleyin.
Zararlıların alana girebilecekleri yerleri arayın.
Cihazların yakınında, dolapların içinde ve çevresinde, yardımcı kabloların veya tellerin (borular, prizler, TV kablosu…), kapı çerçevelerinin ve pencere çerçevelerinin etrafındaki ve alt plakaların altındaki boşlukları, çatlakları veya delikleri arayın.
Duvarlardaki kemirilmiş delikler veya gıda ürünleri, dışkı veya idrar gibi zararlı hasarı arayın.

Haşereyi tanımlamak

Bu adım çok önemlidir. Sıçanlar için tedavi farelerden farklıdır ve hamam böcekleri için tedavi pire tedavisinden oldukça farklıdır. Çoğu durumda, haşereyi görerek veya geride kalan dışkı veya hasarı bularak görsel bir tanım yapabilirsiniz. Hangi tür haşere sorununa neden olduğundan emin değilseniz, herhangi bir tedavi yapmadan önce profesyonel bir muayene istemeniz gerekir.
Giriş noktalarını bakır örgü, köpük, donanım bezi veya metal levha kullanarak kapatın.Dairenize zarar veren zararlı türüne uygun bir tedavi seçin.

Apartman binalarına sıkça zarar veren haşerelerin bir listesini yazdık

Hamam böceklerisıçanlar, farelergümüş böcekleriateş böceklerikarıncalar, tahta kurularıörümceklerakarlar.
Dairelerdeki böcek zararlılarının genel kontrolü için önce kendi zararlı kontrolünü yapın. Başa çıkamadığınızda ve apartman ilaçlama gerektiğinde mutlaka işinde uzman Güzel İzmir ilaçlama haşere kontrol servisinden destek alın. Kulaktan dolma ilaç kullanmayın. Böcek ilaçlama için kullanılan bir çok sprey ilaç çeşidi özellikle hamam böceği istilasını daha da arttırır. Apartman dairelerinde genel kemirgen kontrolü için, sorunlu alanlara kapanlar veya tutkal levhaları yerleştirmeyi düşünün. Dairenizde ulaşamadığınız alanlara fare zehri koymayınız. Kemirgenler erişilemez bir alanda öldüklerinde etrafa korkunç bir koku yayarlar. Leşleri ile uçucu böcekleri, kurtçukları, hamam böceklerini ve leş böceklerini çekerler ve ikincil bir böcek istilasına neden olabilirler. Bu sebeple, kemirgen öldürücüleri (fare zehri) kapalı alanlara koymayı önermiyoruz.
Bu gibi zararlılar ile karşılaşmada yine uzman yardımı almak en doğru yöntem olacaktır.